Logowanie

Aby umieścić treść w archiwum wymagane jest stworzenie swojego konta. Zarejestrowany użytkownik umieszcza treści ale je też komentuje. Zgodnie z polityką prywatności dane udostępnione w procesie rejestracji nie będą wykorzystywane do innych celów jak tylko do komunikacji w OTWARTYM ARCHIWUM.

Otwarte archiwum

Podczas pracy nad książką udało się zebrać wiele materiałów, które nie miały szansy znaleźć się w publikacji. Powody były różne:  pojawiły się już za późno aby umieścić je w książce, nasza wiedza o nich była niewystarczająca lub nie byliśmy pewni ich pochodzenia. Sądzimy, że świat i sam Zbąszyń pełen jest jeszcze nieznanych wspomnień i pamiątek o wydarzeniach roku 1938 roku.

Zdecydowaliśmy się uruchomić miejsce w sieci, gdzie każdy będzie mógł udostępnić innym wiedzę,  fotografie, dokumenty i wspomnienia swoje oraz innych. Chcemy by zasoby tego archiwum pozwoliły wszystkim lepiej zrozumieć tamten czas.

Szczególnie zależy nam na relacjach osób jeszcze żyjących. Każdy dzień jest ważny dla ocalenia pamięci wspólnej polsko-żydowskiej historii rozproszonej dziś po całym świecie.

Zachęcamy młode pokolenie do aktywności, do czerpania z zachowanych w rodzinie wspomnień, relacji i pamiątek. Dla wielu starszych osób świat internetu jest obcy, młode pokolenie może jednak przysłuzyć się transmisji pamięci.

Fundacja TRES dołoży wszelkich starań aby Otwarte Archiwum zawierało materiały wiarygodne. Wszystkie zasoby będą podpisane. System rejestracji umożliwia weryfikację treści a także komentowanie umieszczonych informacji.